:

Velg din butikk

For å se sortiment og informasjon om din fortrukne XL-bygg-butikk

XL-BYGG DALE MALO avd. Elnesvågen

Bytt som mitt varehus

Åpningstider

mandag:07:00 - 17:00

tirsdag:07:00 - 17:00

onsdag:07:00 - 17:00

torsdag:07:00 - 18:00

fredag:07:00 - 17:00

lørdag:10:00 - 14:00

søndag:

Kontaktinfo

Myrbostadvegen 78
6440 Elnesvågen

Tlf:71 26 63 00
Epost:dale@dalemalo.no

Om butikken

Historien til XL-BYGG Dale Malo

Dale Bruk startet opp med sagbruk i Elnesvågen i 1947 og åpnet byggevareforretningen på samme sted i 1970. Siden etablerte Dale Bruk avdelinger på Eide og Vestnes.

Malo Sagbruk startet opp i 1890 med sagbruk på Malo. Byggevareforretningen på Bergmo i Molde ble først etablert 2. januar 1966.

Høy kompetanse

Hos de fire butikkene til XL-BYGG Dale Malo treffer våre kunder ansatte med solid kunnskap om byggevarer og byggeteknikker. Vi oppdaterer oss stadig for å kunne gi god faglig veiledning. Vi har ansatte som er arkitekter, interiørkonsulenter eller har spesiell kompetanse på tak, grunnmur, trelast, farge, verktøy, gulv, isolasjon, vindtetting med mer.

Vi har også Blink Hus-avdelinger på Elnesvågen og i Molde. Omsetning for konsernet er på omlag 300 millioner og vi består av rundt 80 ansatte.

Våre ansatte

Arne Martin Mågerøy

Stilling:Salgskonsulent

Epost:arne.mageroy@dalemalo.no

Tlf:90 10 53 07

Morten Sollid

Stilling:Salgskonsulent

Epost:morten.sollid@dalemalo.no

Tlf:40 69 02 36

Wenche Bergslid

Stilling:Avd.leder kjøkken

Epost:wenche@dalemalo.no

Tlf:90 36 03 21

Frank Gjendem

Stilling:Kundeansvarlig Proff

Epost:frank.gjendem@dalemalo.no

Tlf:95 89 26 33

Rune Stokke

Stilling:Kundeansvarlig Proff

Epost:rune.stokke@dalemalo.no

Tlf:41 53 42 90

Bendik Male

Stilling:Transportkoordinator

Epost:bendik.male@dalemalo.no

Tlf:48 19 61 33

Børre Iversen

Stilling:Lagersjef

Epost:borre.iversen@dalemalo.no

Tlf:97 13 69 70

Frank Indbjør

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:

Tlf:40 69 02 40

Geir Ole Schøn

Stilling:Varemottaker

Epost:geir.ole.schon@dalemalo.no

Tlf:97 17 36 52

Kåre Magne Inderhaug

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:

Tlf:40 69 02 25

Oddvar Olsen

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:

Tlf:40 69 02 27

Ola Tjugen

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:ola.tjugen@dalemalo.no

Tlf:40 69 02 28

Ove Gule

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:

Tlf:40 69 02 26

Sigbjørn Dale

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:sigbjorn.dale@dalemalo.no

Tlf:48 13 18 20

Tommy Jensen

Stilling:Byggevareekspeditør

Epost:tommy@dalemalo.no

Tlf:91 79 21 30

Johan Berge

Stilling:Sjåfør

Epost:

Tlf:97 16 11 88

Einar Nakken

Stilling:Controller

Epost:

Tlf:90 06 55 17

Frode Ødegård

Stilling:Logistikkleder

Epost:frode@dalemalo.no

Tlf:91 30 72 29

Jim Erik Johansen

Stilling:Regnskapssjef

Epost:jim.erik.johansen@dalemalo.no

Tlf:90 66 73 40

Kent Rune Sorthe

Stilling:Innkjøpssjef

Epost:kent@dalemalo.no

Tlf:91 34 44 64

Kjell Inge Dale

Stilling:Konsernleder

Epost:kjell.inge.dale@dalemalo.no

Tlf:90 82 77 70

Pål Scherer Gammelsæter

Stilling:Økonomisjef

Epost:paal@dalemalo.no

Tlf:92 01 11 89

Preben Gammelsæter

Stilling:Regnskapsmedarbeider

Epost:preben@dalemalo.no

Tlf:93 63 05 99

Kristian Fedje

Stilling:Salgssjef

Epost:kristian@dalemalo.no

Tlf:93 25 35 05

Nina Vibeke Grønseth

Stilling:Salgskonsulent

Epost:nina.gronseth@dalemalo.no

Tlf:91 00 50 92